Рамос не знае да промаши откако си замина Кристијано Роналдо

Последен пат дефанзивецот Рамос не реализираше во пролетта 2018 година, кога „кралевите“ загубија од Севиља со резултат 2:3.

Капитенот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, беше стрелец на еден гол во ремито со Селта синоќа на „Сантијаго Бернабеу”. Мечот заврши 2:2, а Рамос погоди од пенал во 65. минута.

Тоа беше негов петти гол досега сезонава во шампионатот, пред него во клупските редови е само францускиот интернационалец Карим Бензема со 13 погодоци.

Откако Кристијано Роналдо замина во Јувентус, Рамос имаше 12 успешни обиди од 12 удари од белата точка, девет во Ла Лига, два во купот и еден во шпанскиот Супер куп.

Последен пат Рамос не реализираше во пролетта 2018 година, кога „кралевите“ загубија од Севиља (2:3).

Моментно на табелата во најсилното шпанско фудбалско првенство екипата на Зидан моментно е на првото место со 53 бодови, еден повеќе од второпласираната Барселона.

Прочитајте и...  Реал Мадрид и понатаму највреден фудбалски клуб на светот

Прочитај повеќе

Панчев: Црвена звезда можеше долго време да владее во фудбалска Европа

Слободен печат

Реал Мадрид и понатаму највреден фудбалски клуб на светот

Слободен печат

Криштопанс:  Самсоненко ни вети дека ќе ни исплати тоа што ни должи…

Слободен печат

Болоња ги смирува страстите: Михајловиќ не е позитивен на корона

Слободен печат

На германскиот спорт му се потребни милијарда евра за да преживее

Слободен печат

Одложен приемот на Коби Брајант во Куќата на славните

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тренерот на Партизан, Милошевиќ добил шамари од „Гробарите“

Слободен печат

Ливерпул се откажа од трансферот на Вернер, нема 60 милиони евра

Слободен печат

Икарди се премисли, останува во ПСЖ

Слободен печат

„Супер Марио“ е пред уште една неуспешна приказна

Слободен печат

Шалке непријатно изненаден во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Кулушевски: Сон е да се игра за Јувентус, заедно со Роналдо!

Слободен печат