Селта му откина бод на Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Санти Мина со голот во 85. минута и донесе на Селта изненадувачки 2:2 против „кралскиот“ клуб.

Реал Мадрид освои само еден бод во дуелот со Селта играјќи 2:2 пред своите гледачи на „Сантијаго Бернабеу“.

Гостите уште на самиот старт ги шокираа навивачите на Реал Мадрид, кога Аспас во седмата минута одлично го проигра Смолов на кого не му беше тешко да го совлада Куртоа.

Затоа во второто полувреме, избраниците на Зинедин Зидан тргнаа во целосна офанзива. Рамос постигна гол во 49. минута но тој беше поништен поради офсајд. Сепак, три минути подоцна Тони Крос носи израмнување, додека капитенот Рамос во 65. минута успешно го реализираше пеналот кој беше досуден по прекршокот над повратникот во тимот, Еден Азар.

Кога сите мислеа дека Реал ќе ја однесе победата и со новите три бода ќе и избега на Барселона, Санти Мина во 85. минута постигна гол и ги шокира навивачите на „Сантијаго Бернабеу“.

Прочитајте и...  Реал Мадрид го следеше примерот на Барселона, им ги намали платите на фудбалерите

По 24. кола во Ла Лига, Реал и понатаму е лидер на табелата со 53 бодови, само еден повеќе од Барселона, додека Хетафе е третопласиран со 42 бода.

Прочитај повеќе

Шалке ги моли навивачите да не си ги бараат парите за сезонските билети

Слободен печат

Садио Мане човекот со големо срце: Тешкото детство го направи одличен фудбалер и уште подобар човек (ВИДЕО)

Слободен печат

Реал Мадрид го следеше примерот на Барселона, им ги намали платите на фудбалерите

Слободен печат

Допингот нема да помине неказнето ниту за време на кризата

Слободен печат

Колку вредат најдобрите фудбалери, историско понижување за Меси и Роналдо

Слободен печат

Пуч во Барселона, претседателот Бартомеу ги брка непослушниците

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вујо Мајсторе без влакна на јазикот: Во фудбалот како да се перат пари

Слободен печат

Дракслер ја откачи девојката по 10 години и во карантин е со секс бомба (ВИДЕО)

Слободен печат

Бунт на Холанѓаните: Коронавирусот сее страв низ светот, а Федерацијата сака да се игра фудбал

Слободен печат

УФЦ најде дупка во законот и ја откри локацијата каде ќе се одржуваат борбите

Слободен печат

Италијански олимпиец почина од коронавирус

Слободен печат

Лисабонските „лавови“ со нов договор за Ристовски!?

Слободен печат