Престрелка на Бит Пазар, има и повредени

Престрелка со повредени е случила пред десетина минути на Бит Пазар, дознава 24 Инфо.

Според очевидци, престрелката се случила на улицата која го одвојува пазарот, а куршуми летале на сите страни околу тезгите. Пукањето траело кратко, а набрзо дошле возила на Итната помош со која биле однесени во болница повредените.

Според првичните инфомации од полиција вечерва околу 20 часот на улица 192 на Бит Пазар пријавена кражба при која е испукан проектил од пиштол, кој завршил во ногата на А.Ш. (42) од Скопје. Тој бил префрлен во Комплекс клиники за укажување на лекарска помош. Возилото со кое е извршена кражбата е обезбедено.
Од полиција велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.
Прочитајте и...  Пониски трошоци за компаниите: Кинеската централна банка воведува нов економски стимул

Прочитај повеќе

Даночна управа на Црна Гора: Митрополијата црногорско-приморска мора да плати долг

Слободен печат

Пониски трошоци за компаниите: Кинеската централна банка воведува нов економски стимул

Слободен печат

Палмер: Сите кои ќе му се приклучат на Додик ризкуваат американски санкции

Слободен печат

Косовскиот вицепремиер Хоти нападнат со јајца

Слободен печат

Нови 14 заболени во Јапонија од коронавирусот

Слободен печат

Една картичка за цела Европа: Нова стратегија на ЕУ за интегриран пазар на плаќања

Слободен печат

Остави Коментар

четири × 1 =

Прочитај повеќе

Втор ден од Меѓународниот натпревар во уметничко лизгање „Skopje on Ice” (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Во Индија пронајдени резерви од 3.000 тони злато

Слободен печат

Истече рокот за доставување ценовници за платено политичко рекламирање на медиумите

Слободен печат

Хрватскиот конзул во Барселона под истрага поради перење пари

Слободен печат

ДИК го отфрли барањето на Чулев за решението за новиот началник на СВР Тетово

Слободен печат

Мицкоски најави проекти во енергетиката и екологијата

Слободен печат