Пред угостителски објект претепано едно лице – Слободен печат
Хроника

Пред угостителски објект претепано едно лице

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

-На 01.12.2019 во 05.00 часот во СВР Скопје, Н.Б.(26) од Скопје пријавил дека околу 02.30 часот пред угостителски објект на ул.„Партизански одреди“ бил физички нападнат од неколку лица- информираат од МВР.

Од МВР не прецизираат точно за кој локал се работи, но велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close