2 C
Скопје

Повик на МКЦ: Испраќајте писма со лични приказни, по повод нашиот 50 роденден

„Драг МКЦ“ е насловен специјалниот повик на Младински културен центар (МКЦ) до пошироката јавност, соработниците и сите поединци кои имаат некаква приказна поврзана со институцијата да ја раскажат во вид на писмо.

Акцијата е поврзана со јубилејниот, 50. роденден на МКЦ, што ќе се одбележува во 2022, кога покрај мноштво планирани настани, ќе се издаде и монографија во која ќе се најдат и дел од овие раскажани приказни.

Писмата може да се испраќаат во текот на цела 2021 година на поштенската адреса на МКЦ, по електронски пат, да се достават лично до МКЦ или, пак, преку неговите профили на социјалните мрежи. Приказните може да бидат лични или туѓи, анонимни или потпишани, во кој било формат што испраќачот смета дека е соодветен за прераскажување.

Прочитајте и...  Град Скопје: Пајак службата подигнала 142 непрописно паркирани возила од јавните површини за една недела

 

Поврзани вести

Една година на ЈП „Дрисла” под Град Скопје: Долгот од 175 милиони денари, сведен на 90 милиони, од 156 фирми, се должи на 30

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Двоен бомбашки напад во Ирак, најмалку 28 загинати

И.И.

Силен земјотрес регистриран во близина на Филипини

Слободен печат

Осма градинка од 30 август: Тетовско Камењане доби катче за најмладите со капацитет за 87 деца

Слободен печат

Во прелиминарните контакти со Турција, Грција ќе разговара само за Ексклузивната економска зона и континенталниот гребен

Слободен печат

Собранискиот спикер Џафери го прими австрискиот амбасадор Вуцас: Силна поддршка за спроведување на реформите

Слободен печат

Остави Коментар