Полицијата истражува можен подметнат пожар во возило во Визбегово - Слободен печат

Полицијата истражува можен подметнат пожар во возило во Визбегово

Ноќеска во 1.45 часот во скопско Визбегово е запалено возило „форд ескорт“ сопственост на А.И. (1974), дознава „Слободен печат“.

Сопственикот, како што дознаваме, се сомнева дека пожарот е подметнат. Полицијата, како што потврдуваат од таму, веќе започнала истрага за случјот.

Прочитајте и...  Тројца повредени во сообраќајка кај Струмица

Прочитај повеќе

Момче чувало пиштол во автомобил

Тројца повредени во сообраќајка кај Струмица

Во судир на повеќе возила повредени три лица кај Струмица

Слободен печат

Двојно убиство при грабеж во казино на патот Скопје-Блаце

Слободен печат

Тони Јакимовски излезе од притвор

Слободен печат

Тешко повреден работник при поставување на цевковод во Булачани

Слободен печат

Остави Коментар

пет × четири =

Прочитај повеќе

Возач удрил во петгодишно девојче во Пробиштип и побегнал

Слободен печат

Покренато обвинение против три лица за продажба на марихуана

Слободен печат

Скопјанец обвинет за кражба од службено возило на АД МЕПСО

Слободен печат

Инспектор бил нападнат од див превозник на граничниот премин Делчево

Слободен печат

Полицијата расчистува случаи со измамени угостители и цвеќари

Слободен печат

Мртви сопружници пронајдени во својот дом во Кратово

Слободен печат