Победничко деби во СЕХА за Еурофарм

Битолчани лошо го започнаа натпреварот и му дозволија на рускиот тим да доминира во воведните минути. Лошата игра на избраниците на Стефче Алушовски траеше 15 минути кога Спартак имаше водство од 5:10, и откако помина „тремата“ ракометарите на Еурофарм го покажаа вистинското лице.

Го оставија противникот без постигнат гол дури осум минути и за тоа време успеаја да израмнат на 10:10, а потоа ја презедоа контролата врз играта и резултатот. На полувреме дојдоа до предност од два гола (15:13), и умешно ја одржуваа предноста до крајот на средбата.

Најдобар кај битолскиот беше Невен Стјепановиќ со 10 постигнати гола, а Вегар даде пет за победнично деби на „фармацевтите“ во СЕХА. Кај рускиот тим, поранешниот ракометар на Вардар, Александар Деревен даде осум гола.

Прочитајте и...  Почнаа откажувањата во спортот, пливачите ќе одмораат викендов

Прочитај повеќе

ГОЛЕМ УСПЕХ: Каратистот Павлов во финалето на Премиер-лигата во Салцбург

Слободен печат

Организаторот нема дилеми, Олимписките игри ќе се одржат во Токио

Слободен печат

Почнаа откажувањата во спортот, пливачите ќе одмораат викендов

Слободен печат

ТРАГЕДИЈА: Загина аргентински олимпиец

Слободен печат

Фановите на ФК Лос Анџелес им оддадоа почит на Коби и Џиџи (ФОТО)

Слободен печат

Олимписки и светски шампион суспендиран на осум години поради допинг

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Македонија домаќин на ракометно јуниорско СП

Зоран Спасоски

Последна шанса за Кутињо во Баерн 

Слободен печат

Коронавирусот го запира и спортот во Македонија!?

Слободен печат

Сакраменто прокоцка 19 поени, Лејкерси силни и без Леброн (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛЕ: Јунајтед со „петарда“ за Бриж, ФК Копенхаген го шокираше Селтик! (ВИДЕО)

Коминовски Фидан

Доколку сте типувале на Вулверхемптон, подобро НЕ ГЛЕДАЈТЕ! (ВИДЕО)

Слободен печат