По пастрамајлиите, градот Штип може да се пофали и со Марија – најубавата девојка во овој град! (ФОТО)

Марија Јовева (22) или како што веќе е популарна на социјалните мрежи Марис Џолин е дефинитивно една од најубавите девојки од земјава.

Таа потекнува од Штип, а со манекенство и моделство се занимава веќе неколку години. Дел од јавноста можеби се сеќава и на спотот на Тајзи за песната „Омилена“, каде токму Марис ја има главната улога.

Инаку Марис е од Штип, а тоа е доказ дека во овој град се родени едни од најубавите Македонки…

Погледнете неколку нејзини фотки:

 

View this post on Instagram

 

🦁 #ciaokendall

A post shared by Maryse Jolene (@marysejolene) on

 

View this post on Instagram

 

Simply the best energy for summer 2k19 ✨ @xlenergy_nmk @xlenergy_global . .

A post shared by Maryse Jolene (@marysejolene) on

 

View this post on Instagram

 

Down with the sun ☀️

A post shared by Maryse Jolene (@marysejolene) on

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат