Пет најлонски кеси со марихуана откриени во возило на прилепчанец

На магистралниот пат Охрид – Кичево, синоќа околу 18 часот, во близина на охридското село Оровник, при преглед на патнички автомобил „опел корса“, со прилепски регистарски ознаки, управуван од Р.А.(34) од село Житоше, општина Прилеп, пронајдени и одземени се пет најлонски ќеси со зеленкаста растителна опојна материја, информира МВР.

Р.А. е приведен и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Прочитајте и...  Кривична за прилепчанец кој земал 1.600 евра со лажно ветување дека ќе обезбеди визи за САД

Прочитај повеќе

Во сообраќајка на две возила на патот Чашка – Голозинци повредени седум лица, од кои две деца

Слободен печат

Кривична за прилепчанец кој земал 1.600 евра со лажно ветување дека ќе обезбеди визи за САД

Слободен печат

Кривична за дебранец, сакал да изнуди пари за наводен долг

Слободен печат

Прилепчанец починал на работното место

Слободен печат

Во јули и август санкционирани 1529 мотоциклисти

Слободен печат

Уапсен тетовецот кој запали две возила на ЕВН

Горан Наумовски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Двајца повредени откако воз удри во автомобил кај Тетово

Скопјанец загина во сообраќајка кај Пробиштип

МИА Агенција

Кривична пријава за дебранец за изнуда на пари

МИА Агенција

Убиство во скопското село Инџиково

Слободен печат

Запалени две возила на ЕВН во Тетово

Слободен печат

Воз се заби во цитроен близу Тетово, две лица се повредени

Слободен печат