ОВА Е ЧЕТИРИКРАТНИОТ УБИЕЦ ОД ЈАБУКОВАЦ, а од сликата на неговиот профил ќе се наежите (ФОТО)

Давор П (35) е уапсен под сомнение дека извршил четирикратно убиство во Јабуковац (Србија), а фотографиите од неговите социјални мрежи на кои е наоружен до заби, покажуваат дека ракувањето со оружје не му е непознато.

На сите фотографии на социјалните мрежи, убиецот е во воена униформа, маскиран со оружје, а повеќето негови објави на социјалните мрежи се токму за оружјето со кое располага, со кое се фалел.
При апсењето полицијата од Давор П. одземала арсенал оружје, неколку пушки и куршуми.

Пронајдени се шкорпион, ловечка пушка и пиштол.

-Уапсениот не давал отпор при апсењето. Дури со полицијата го реконструирал злосторстово чекор по чекор, додава извор за Блиц.

Прочитајте и...  Косово: Ниту едно лице не е заразено со коронавирус

Прочитај повеќе

Силен ветер во Скопје вечерва корнеше покриви од згради и дрва (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Хонгконг на околу седум милиони жители ќе им подели по 1.280 долари во готово

Слободен печат

Почнаа карневалските празнувања во Струмица

Слободен печат

АКЦИЈА ВО УКРАИНА: Властите уништуваат 37.000 шишиња нелегално произведена вотка

Слободен печат

Руската полиција заплени бетмобил (ВИДЕО)

Слободен печат

Асанж се пожали дека не може да ја следи постапката за екстрадиција: Во ова учествувам како да гледам Вимблдон

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Трамп најави пресконференција за коронавирусот

Слободен печат

Додик: Посетата на Ѓукановиќ на БиХ е штетна по националниот интерес на Република Српска

Слободен печат

Тавила: Северна Македонија е подготвена за рано откривање на случаите со коронавирусот

МИА Агенција

Јенс Шпан: Германија е на почетокот од епидемијата на новиот коронавирус

Слободен печат

Листата на чекање сѐ подолга: Речиси осум илјади луѓе сакаат да патуваат во вселената

Слободен печат

Струмичкиот карневал нема да се откаже, ќе се следат препораките од надлежните

Слободен печат