Ново рочиште денеска за случајот „ТНТ”

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „ТНТ” на Специјалното јавно обвинителство.

Во предметот „ТНТ”, кој се однесува на уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос” на бизнисменот Фијат Цаноски, меѓу обвинетите се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, како и поранешниот градоначалник на Општина Гази Баба, Тони Трајковски.

Според обвинението на СЈО, обвинетите во 2011 година сториле кривично дело од политичка омраза со уривање на комплексот „Космос” на Фијат Цаноски.

Случајот се наоѓа во доказна постапка, а застапник на обвиненито е Бурим Рустеми од СЈО.

Прочитајте и...  Скопјанец осомничен за полов напад врз 12-годишно девојче

Прочитај повеќе

Триесетдневен притвор за полициски службеник кој земал мито

Слободен печат

Обвинение против лицето кое криеше марихуана во куќата на својот дедо

Слободен печат

Скопјанец осомничен за полов напад врз 12-годишно девојче

Слободен печат

ОЈО Скопје поднесе Обвинителен предлог против албански државјани за тешка кражба

Слободен печат

Од сообраќај исклучени пијан возач, двајца без дозвола и едно нерегистрирано возило

Слободен печат

Жител на Арачиново осомничен за неовластена продажба на марихуана

Слободен печат

2 comments

m-r.Slobodan Dimitrovski 15/08/2019 - 11:24 at 11:24

САМО КЕ СЕ КОНСТАТИРА И ПРЕДМЕТОТ СЕ ОДЛАГА? ДО КОГА БЕ КАКО НЕ ВИЕ СРАМ ДАЈТЕ ЧОВЕКОТ СО ШТАВЕЛОТ УШТЕ ЛИ Е НА СЛОБОДА? АМАН БЕ ДАЈТЕ МУ 10 ГОД.РОБИЈА А КРИМИНАЛЦИТЕ НЕКА СИ ЈА КУПАТ СЛОБОДАТА СО НАРОДНИ ПАРИ / НЕКА ВРТАТ ПАРИТЕ/.

Reply
VASKO 15/08/2019 - 12:09 at 12:09

А БЕ ЛУГЕ ДАЈТЕ МУ ЕДЕН КРЕВЕТ НА МИЛЕТА ТОЈ Е СО НАРУШЕНО ЗДРАВЈЕ НЕКА СИСПИЕ ВО СУДОТ КАЈ ЌЕ БЕГА?
НЕЛИ Е ТОЈ МИРУДИЈА ЗА СЕКОЈА МАНЏА БЕЗ НЕГО МАНЏИТЕ НЕ СЕ ВКУСНИ.ИМА ЛИ ПРЕДМЕТ ДЕКА НЕЕ ТОЈ КРИМИНАЛЕЦ ИМАЛИ? И ТОЈ Е ВМРО-ДПМНЕ АЛО МИЦКО БЕ ЕЈ!АЛО! ПА ДА! ПА И ТИ СИ ИСТИОТ МАЛКУ ПО БЕТЕР.ВМРО-КРИМИНАЛИСТИЧКО

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Косовски државјанин обвинет за внесување на дрога во затворот Идризово

Слободен печат

Уапсен жител на Дебар кој се обидел да силува сограѓанка

Слободен печат

Нова жртва од експлозијата во Романовце

Слободен печат

Пронајдени 43 мигранти во близина на Сопот

Слободен печат

Полицијата пронајде марихуана кај четири лица

Слободен печат

Пожар на клиниката за Инфектологија

Слободен печат