Нови 18 случаи на Ковид-19 во Кичево, оздравеле пет лица

Нови 18 лица се заразени со коронавирус, а петмина се оздравено, покажуваат денеска податоците од Министерството за здраство за Кичево. Со тоа вкупниот број на заразени со Ковид-19 во оваа општина достигна 219 лице, од кои 133 се активни, 77 се излекувани и девет лица се починати.

-Денеска кај нас имаме навистина голема бројка дури 18 новозаболени лица и сите се лекуваат во домашни услови под надзор на матичниот лекар, и се разбира дека со во изолација. За среќа пак имаме пет лица оздравено од коронавирусот – информира д- р Џабир Бајрами, член на Општинскиот кризен штаб во Кичево .

Тој упати сериозен апел до сите граѓаните да се држат до препораките дадени од надлежните здравствени институции .

Прочитајте и...  Осомничениот го признал нападот пред „Шарли ебдо" во Париз

 

 

Прочитај повеќе

Леброн ги однесе Лејкерси во големото НБА финале, прво по пауза од десет години (ВИДЕО)

Слободен печат

Австриската влада сака да спречи ново затворање на економијата

Слободен печат

Внимателно во сообраќајот, влажни патишта

Слободен печат

Расте државниот долг на Црна Гора: 3,664 милијарди евра или 79,54 БДП

Слободен печат

Растат тензиите меѓу Ерменија и Азербејџан во регионот Нагорно Карабах

Слободен печат

Германското разузнавање под надзор на нова комисија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Американските санкции ја чинат економијата на Иран 150 милијарди долари

Слободен печат

Хороскоп за 27 септември, недела – Не ја бркајте среќата, дозволете таа да ве пронајде

Слободен печат

Гутереш: Нуклеарна војна не може да се добие и не треба да се води

Слободен печат

Јемен: Размена на илјада затвореници со хутите

Слободен печат

Во Романија локални избори

Слободен печат

Конференција за туризмот како предизвик на новото време

Слободен печат