Николовски изрази сочувство до семејствата на загинатите во трагедијата во Бугарија

Љупчо Николовски
Љупчо Николовски / Фото: Влада на Република Северна Македонија

Вицепремиерот за борба против корупцијата и криминалот, Љупчо Николовски изрази сочувство до семејствата на загинатите во сообрќајната несреќа што се случи во Бугарија.

– Сочувство до семејствата и блиските на загинатите во сообрќајната несреќа што се случи во Бугарија. Им посакувам брзо заздравување на повредените. Нема зборови за утеха за оваа трагедија, напиша Николовски на својот Фејсбук профил.

Извор: МИА

Видео на денот