„НЕМОЈТЕ ДА МЕ ТЕПАТЕ, ДЕВЕТ ДЕНА НЕ СУМ ЈАДЕЛ“: Ова се првите зборови на уапсениот Малчански бербер

Тој бил забележан од соседот, кој има околу 70 години, бидејќи видел дека некој претрчал низ дворот, како и дека се отворила вратата од подрумот.

Малчанскиот бербер бил забележан денеска на околу 200 метри од својата куќа во Малча, каде живее со родителите, дознава српски Курир.

Го забележал соседот, кој има околу 70 години, бидејќи видел дека некој претрчал низ дворот, како и дека се отворила вратата од подрумот.

Како што наведува изворот на Курир, тој излегол со жената да провери кој бил во нивниот двор, а со тоа го уплашиле Јовановиќ, кој ја прерипал оградата, иако вратата од дворот била отклучена.

Тој тргнал во правец на својата куќа, но поминал зад неа и се упатил кон гробиштата. Тука се здобил со гребнатинки на лицето, кои ги имал за време на апсењето.

Кога стигнал кај гробиштата, како што неофицијално дознава Курир, тој се сокрил зад еден споменик. Кога полицијата стигнала на гробиштата, тој ја слушнал и почнал да бега.

Прочитајте и...  Експлозија во Балтимор разнесе неколку куќи, во урнатините затрупани и деца (ВИДЕО)

Полицијата го стигнала, го соборила на земјата, а првата работа која ја рекол била „немојте да ме тепате!“, вели изворот на Курир.

Тој потоа открил дека девет дена не јадел, па полицијата претпоставила дека последен пат јадел со киднапираната Моника, кога на гробиштата пронашле бомбони.

Прочитај повеќе

Моментот кога Трамп беше итно евакуиран: Агент на тајната служба му кажа три збора, тој не знаеше како да реагира (ВИДЕО)

Слободен печат

Американски конвој нападнат на границата меѓу Ирак и Кувајт

МИА Агенција

Повеќе од 13 милиони луѓе во светот закрепнале од коронавирусот

МИА Агенција

На „Охридско лето” вечер концерт на полско-руското Дуо пијано 4 раце со Јулија Коќубан и Илја Максимов

МИА Агенција

Трамп напушти брифинг поради пукање во близина на Белата куќа

МИА Агенција

Од Ковид-19 почина познат професор од Политехничкиот универзитет во Тирана

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Партиите засега без договор за ново парламентарно мнозинство и влада

МИА Агенција

Продолжува состанокот на Комисијата за заразни болести и МОН за протоколите за наставата

МИА Агенција

Активни 3.327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок

МИА Агенција

Сончево со умерена облачност, температури до 35 степени

МИА Агенција

Во куќа во престижен кварт во Париз пронајден труп, таму лежел 30 години

Слободен печат

Трамп се двоуми меѓу две локации за неговата инаугурација за претседателски кандидат на Републиканците

Слободен печат