НЕМА ОПАСНОСТ: Сè е завршено, вели директорот на „Екоцентар 97“ – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеМакедонија

НЕМА ОПАСНОСТ: Сè е завршено, вели директорот на „Екоцентар 97“

Истече вода со која се перела цистерна, во која имало мали делови од хемикалијата, значи не самата хемикалија, вели директорот на фирмата која го препакувала хемискиот отпад.

Директорот на фирмата која го врши препакувањето на истискиот хемиски отпад, Владо Момировски во изјава за ТВ „24“ рече дека отпадот кој денеска истече во ОХИС е веќе собран, нема опасност и нема повредени.

Фото: Фејсбук

-Не е опасно, нема повредени. Заврши се, сè е собрано во буриња, специјални буриња, спремни за извоз. Вентилот е поправен, еве моите вработени веќе се повлекоа, сè е завршено. Истече вода со која се перела цистерна, во која имало мали делови од хемикалијата, значи не самата хемикалија. А водата не може да истече надвор, туку во заштитниот бетонски базен- рече Момировски за ТВ „24“,

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close