Најмалку шест лица убиени во пукање во Германија

Најмалку шест лица се убиени, а повеќемина се повредени во пукање во германскиот град Рот ам Зе, јави ДПА.

Германската полиција на Твитер соопшти дека напаѓачот е уапсен.

Според првичните информации се верува дека пукањето било поврзано со лични причини и се верува дека нема други напаѓачи.

Полицијата соопшти дека по инцидентот, кој се случи малку по пладне по локално време, во тек е голема операција.

Прочитајте и...  Си Џинпинг: Мерките против коронавирусот даваат резултати, борбата е во клучна фаза

Прочитај повеќе

Жената и детето кои беа повредени по денешната експлозија во Романовце се во критична состојба

Слободен печат

Словенија апелира до граѓаните да бидат внимателни кога патуваат во Италија поради коронавирусот

Слободен печат

Заев изрази сочувство до семејството на загинатите деца во експлозијата во Романовце

Слободен печат

Најниска излезност на иранските избори во последните 40 години

Слободен печат

Откажан карневалот во Венеција поради ширење на коронавирусот

Слободен печат

Трамп: Лично би го потпишал мировниот договор со талибанците

Слободен печат

Остави Коментар

8 + 17 =

Прочитај повеќе

Германски градови ги откажуваат карневалите поради невреме

Слободен печат

Албанија со зајакнати мерки по зголемениот број заразени од коронаврус во Италија

Слободен печат

Повик до верниците да го помогнат градењето на новиот конак во Лешочкиот манастир

Слободен печат

Турција ја затвори границата со Иран поради коронавирусот

Слободен печат

Си Џинпинг: Мерките против коронавирусот даваат резултати, борбата е во клучна фаза

Слободен печат

Русија го презема приматот на пазарот со обоени дијаманти

Слободен печат