Најголем дневен пораст на бројот на новозаразени во БиХ

Во изминатите 24 часа во Босна и Херцеговина се регистрирани 316 лица позитивни за коронавирус, што е најмногу од почетокот на епидемијата, соопштија надлежните власти.

Од тој број, 197 се заразени во Федерацијата БиХ, а 119 во Република Српска.

Во изминатите 24 часа пријавени се три смртни случаи во Сараево и Високо.

Од почетокот на епидемијата во БиХ, потврдени се 6.402 случаи на коронавирус, додека вкупниот број на смртни случаи изнесува 219.

Прочитајте и...  Тихановскаја: Донесов тешка одлука да ја напуштам земјата и знам дека многу ќе ме мразат за тоа

Прочитај повеќе

Тензично во Минск: Интервентни единици и војска се распоредуваат во центарот на градот

Слободен печат

Затнати цевки причина за нови прекини во водоснабдувањето во Тетово

Слободен печат

Италија ќе обезбеди 95 милиони евра за санирање на последиците од земјотресот во Албанија

МИА Агенција

Воени бродови на Грција и Турција распоредени во источниот Медитеран: Растат тензиите, војската на готовс

Слободен печат

Њујорк тајмс: На Американците со Ковид-19 може да им забранат влез во САД

Слободен печат

Кацин: Словенија има добра епидемолошка ситуација, но проблем се младите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Франција повторно ги заострува мерките за борба против Ковид-19

МИА Агенција

На кои други места се чува супстанција што го разори пристаништето во Бејрут: Треба ли да се плашат овие земји?

Слободен печат

Албанија: Најмногу новозаразени, но и оздравени во едно деноноќие досега

Слободен печат

Костадинов: Во тек се разговори и консултации за парламентарно мнозинство и владина коалиција

Слободен печат

Во Велика Британија драстичен пад на бројот на вработени

Слободен печат

Одлуки од владина седница: Усвоен планот на МОН за настава, НАТО вежба на Криволак, испраќање војници на воени вежби во Германија и Романија

Слободен печат