8 C
Скопје

На скопски аеродром уапсен 19-годишник, се наоѓал на листата со мерка „апси“

На скопкскиот аеродром за влез на државата е уапсен 19-годишник, кој се наоѓал на листата со мерка „апси“, информира МВР.

-На 15.07.2020 во 13.00 часот на Граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“, на  влез во РСМ, по извршена проверка на Б.Д.(19) од с.Бојане, скопско, било констатирано дека  во оперативната евиденција се наоѓал на листата со мерка „апси“ од Одделението за потраги.

Тој бил приведен и предаден на полициски службеници од Полициското одделение Петровец за понатамошна постапка.

Прочитајте и...  Нападната екипа на Брза Пoмош: Го спасиле од сигурна смрт, а тој возвратил со агресија

Поврзани вести

Осуденик почина во затвор

Слободен печат

Нападната екипа на Брза Пoмош: Го спасиле од сигурна смрт, а тој возвратил со агресија

Слободен печат

Семејна драма во Градско: Татко насила го грабнал малолетниот син од домот мајката

Слободен печат

Тетовец со туѓ идентитет за пари лажел дека синот, сопругата и ќерката починале во сообраќајка

Слободен печат

Притворен е гостиварец кој извршил разбојничка кражба

Сандаци со муниција од Втората светска војна пронајдени кај Машка плажа во Струга

Остави Коментар