Мртва пијана возела три деца, а потоа им нудела секс на полицајците за да не ја уапсат

Жена од Пен Тауншип во американската сојузна држава Пенсилванија се обидела да подмити полицајци со сексуални услуги, откако е уапсена за возење под дејство на алкохол, додека во автомобилот ги возела своите три деца, пренесе „Јутарњи.хр“.

Ребека Су Дуди (29) е обвинета за нудење на мито, непристојно однесување и возење под дејство на алкохол, а има и три обвиненија за загрозување на други особи поради фактот што во алкохолизирана состојба ги превезувала своите три деца.

Таа е пуштена од притвор со гаранција од 2.500 долари, а првото сослушување е закажано за 19 септември.

Целата ситуација се случила во саботата, кога полицијата интервенирала во нејзиниот дом поради пријава за семејно насилство. Кога пристигнале на местото на настанот, надлежните разговарале со нејзиниот дечко Џејкоб Анголиа, кој им соопштил дека под дејство на алкохол возела три деца.

Прочитајте и...  Промоција на „Нajстари приказни: Митови од мугрите на западната цивилизација “ на Томислав Османли

Полицијата тогаш разговарала и со неа, а таа притоа силно мирисала на алкохол, била нестабила, тешко зборувала и не се контролирала. Потоа, таа била уапсена поради возење во пијана состојба.

– Додека бевме на пат кон болницата, Дуди се обиде да ми понуди сексуални услуги за да ја избегне казната – рекол полицаецот кој ја уапсил. Таквото нејзино однесување наводно продолжило и во болницата, пред лекарите и полицајците.

При повторното приведување, таа ја повлекла сопствената маица и градник и ги покажала градите на полицајците и продолжила да им нуди секс во замена за нејзината слобода.

Прочитај повеќе

Трамп и Болсонаро разговараа за истражувањата за хидроксихлорокин

Слободен печат

Франција е на петто место по број на смртни случаи во светот

Слободен печат

Индија против наездата на скакулци се бори со дронови и противпожарни возила

Слободен печат

Австрија ќе ги отстрани нацистичките симболи од куќата на Хитлер, еве како ќе ја пренамени

Слободен печат

Се гласа масовно преку пошта во осум сојузни држави и во округот Колумбија

Слободен печат

ОН: Талибанците во Авганистан и натаму се во близок контакт со Ал Каеда

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Агенција за разузнавање: Директорот Еролд Муслиу не е член на ниту една политичка партија

Слободен печат

Путин потврди дека на напад со конвенционално оружје Русија може да одговори со нуклеарно

Слободен печат

Во Италија опаѓа бројот на смртните случаи од Ковид-19

Слободен печат

Тестовите на градоначланикот на Бутел се негативни на ковид-19

Слободен печат

Османи: Секој треба да си го штити својот праг за да не влезе вирусот во неговиот дом

Слободен печат

Истражување на Тајмс: Тајната на „балканскиот успех против коронавирусот“ и влијанието на бесеже вакцината

Слободен печат