24.8 C
Скопје

МПЦ-ОА се огради од свештеникот кој тврдеше дека во вакцините има клетки од абортирани деца

Во утрешното печатено издание на „Слободен печат“ ќе читате:

– Евроинтеграции: Наредбата на Бајден ќе ја вразуми Софија?

– Контрамерка: Русија протера македонски дипломат

– МПЦ-ОА се огради од свештеникот кој тврдеше дека во вакцините има клетки од абортирани деца

– Вакцините доцнат, имунизацијата се тегне колку да не запре

Образование

– Mина школската година во која незадоволството експлодира

Економија

Свет

– Европски парламент: Изгласана резолуцијата за укинувањето на патентите на вакцините

Скопје

– Реконструкцијата на улицата не ги одмина дрвата: Граѓаните тврдат дека на „Орце Николов“ се сечеа здрави дрвја, а не болни и стари

– Општина Гази Баба Нема да се легализира дивоградбата кај поликлиниката Ченто!

Фудбал

– Можат ли „рисовите“ да ја продолжат својата бајка?

Редовен прилог за ТВ и филм

Поврзани вести

Лукаревска: Наша единствена алтернатива е ЕУ

Слободен печат

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Филипче од Штип: Покажавме дека за нас зборот е збор, го имаме најдоброто за секоја општина

Слободен печат

Ексцентричен тајкун, креатор на најпознатата антивирусна програма, пронајден мртов неколку часа по одлуката за екстрадиција

Слободен печат

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Слободен печат

Заев за новите проекти: Се воведува еколошка такса, ќе се инвестира во обновливи извори

Слободен печат

Остави Коментар