МАКЕДОНСКА ТРАГЕДИЈА Се расипа затворско комбе, 13 дена нема транспорт на затвореници – Слободен печат
Хроника

МАКЕДОНСКА ТРАГЕДИЈА Се расипа затворско комбе, 13 дена нема транспорт на затвореници

Возилото е во сопственост на Казнено поправен дом Штип.

Од денеска до 3 јуни од Казнено поправен дом Штип нема да се врши спровод на осудени лица поради неисправност на возилото.

„Основниот суд Скопје 1 – Скопје ја информира јавноста дека до судот од  Управата за извршување санкции – Казнено поправен дом Штип е добиено  известување дека КПД Штип во периодот од денес до 3 јуни година нема да биде во можност да врши спровод на осудени лица поради технички  причини односно неисправност на нивното возило за вршење на спровод, соопшти Кривичниот суд.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close