8 C
Скопје

Кумановец веќе единаесет дена е исчезнат

Шеесет и осумгодишен кумановец веќе 11 дена се води за исчезнат. МВР ги објави неговите податоци на официјалната страна.

Стојадин Марковски (роден 18.04.1953 година) има 68 години и е од кумановската населба Карпош. Тој во недела, на 14-ти месецов излегол од дома доцна вечерта да чисти снег пред куќата и повеќе не се вратил. Утредента неговите блиски пријавиле во полицијата. Кога излегол од  дома бил облечен во црвена јакна, фармерки и бели патики.

Доколку некој го препознае треба се обрати во најблиската полициска станица или да достави информации на бројот 192.

Прочитајте и...  Просечната плата во Хрватска во февруари изнесува 930 евра

Поврзани вести

ВИДЕО I Русија ја активира северната флота: Целта е да се заземат стратешките точки на Арктикот по секоја цена

Слободен печат

Повторно се тресеше Хрватска: Земјотрес е забележан и во Словенија

Слободен печат

ВИДЕО I Заврши судењето за убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд: Војска и хеликоптери низ улиците на САД, Дерек Шовин е виновен

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: 12-годишно девојче oд Велес, брутално нападнато од својата врсничка додека останатите гледаат и снимаат со телефон

Слободен печат

Кинеската вакцина е 93 отсто ефикасна во спречување на хоспитализација: Не е забележам ниту еден смртен случај

Слободен печат

Вработен во казино играл со пари што ги извадил од апарати, „се покрил“ со 5.000 службени евра

Слободен печат

Остави Коментар