Косовските медиуми тврдат: Во Дреновац не живеат Срби, но српските партии добија гласови

Во Дреновац, Косово, иако не живее ниту едно српско семејство, речиси сите српски политички субјекти добиле гласови. Додека во Скендерај српските политички партии добиле 150 гласови, јавува весникот Зери.

Инаку победник во овој регион е Демократската партија на Косово, на Кадри Весели.

Лајми.нет пак јавува дека  на парламентарните избори кои се одржаа во неделата во Косово, во Дреновац, Српска листа добила два гласови, Партијата на Косовоските срби – 23 гласови, Нова демократска странка-3 гласови, Слобода-5 гласови и Самостална либерална странка-12 гласови.

Прочитајте и...  Ова се телефонските броеви за пријавување на симптоми на коронавирус

Прочитај повеќе

Патничка од Милано се тестира на Инфективна клиника за коронавирус, резултати за 4 часа

Слободен печат

Коронавирусот удри по најбогатите: Најголемите бизнисмени за само еден ден загубија 120 милијарди евра

Слободен печат

Примирјето во Авганистан и понатаму се почитува, можен историски договор со талибанците

Слободен печат

Листата секојдневно се зголемува: Ова се државите во кои е потврден коронавирусот

Слободен печат

Не е некултурен, само внимателен: Нетанјаху повеќе не се ракува со поддржувачите

Слободен печат

Барние: Преговорите со Лондон почнуваат на втори март

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Косово: Ниту денешните сомнителни случаи не се заразени со коронавирус

Слободен печат

Трамп не сакаше да одговори што мисли за контроверзниот закон на Моди

Слободен печат

Демократските кандидати за претседател на САД на нова дебата во Јужна Каролина

Слободен печат

Сè што треба да знаете за купување и ракување со плински боци во домаќинство

Заврши психијатриското вештачење на Малчанскиот бербер: „Мирен е и во затворот не прави никакви проблеми“

Слободен печат

„Блиц“: Советот на Европа го дематираше Ѓукановиќ за Законот за вероисповед

Слободен печат