Косовските медиуми тврдат: Во Дреновац не живеат Срби, но српските партии добија гласови

Во Дреновац, Косово, иако не живее ниту едно српско семејство, речиси сите српски политички субјекти добиле гласови. Додека во Скендерај српските политички партии добиле 150 гласови, јавува весникот Зери.

Инаку победник во овој регион е Демократската партија на Косово, на Кадри Весели.

Лајми.нет пак јавува дека  на парламентарните избори кои се одржаа во неделата во Косово, во Дреновац, Српска листа добила два гласови, Партијата на Косовоските срби – 23 гласови, Нова демократска странка-3 гласови, Слобода-5 гласови и Самостална либерална странка-12 гласови.

Прочитајте и...  Војската ќе ги спроведува мерките за самоизолација во австралиската држава Викторија

Прочитај повеќе

Родителите не знаеле зошто детето е поспано па го однеле во болница: Лекарите се шокирале кога ги виделе снимките (ФОТО)

Слободен печат

Со изведба на одбрани арии отворено јубилејното 60. „Охридско лето” (ФОТО+ ВИДЕО)

Слободен печат

ВО ЖИВО: Во експлозијата во Бејрут загинаа најмалку 30 луѓе, а над 3.000 се повредени

Слободен печат

Три и пол години казна затвор за Владимир Панчевски

Слободен печат

По 10 часовната судска расправа се очекува пресудата за Владимир Панчевски

Слободен печат

СТРАОТНИ СНИМКИ ОД БЕЈРУТ, небото се затемни, луѓето преплашени: Најмалку 30 загинати и повеќе од 500 повредени (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ахмети за Коха: Премиер не се станува ниту со 46 пратеници!

Слободен печат

ЗЕМЈА БЕЗ МАСКИ: Додека во остатокот од Европа тие се задолжителни, тука ги сметаат дури и за штетни

Слободен печат

Ангеловска: Заживувањето на економијата се одвива со добра динамика

Слободен печат

Тони нитрат експлодираа во пристаништето во Бејрут – гувернерот низ солзи говори за „најголемата национална катастрофа“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Ги откриваат и тајните љубовници: Кои се „ковид детективите“ на Ердоган кои се борат против короната! (ФОТО)

Васко Спасоски

Николовски за денешната конститутивна седница: Бевме горди парламентарци и сведочевме на вистински професионализам!

Слободен печат