Tag : Дреновец

Вести Регион

Косовските медиуми тврдат: Во Дреновац не живеат Срби, но српските партии добија гласови

Слободен печат
Во Дреновац, Косово, иако не живее ниту едно српско семејство, речиси сите српски политички субјекти добиле гласови. Додека во Скендерај српските политички партии добиле 150...
Вести Хроника

Киднапиран па ослободен жител на Џепчиште

Дваесет и осумгодишник од тетовското село Џепчиште во СВР Тетово пријавил дека под закана со оружје насилно бил внесен во возило, а за неколку минути...