Ќе се фатите за глава: Погледнете за колку пари се продале очилата на Џон Ленон (ФОТО) - Слободен печат

Ќе се фатите за глава: Погледнете за колку пари се продале очилата на Џон Ленон (ФОТО)

Култните округли очила за сонце кои припаѓаа на легендарниот рокер Џон Ленон, се продадоа во петокот на онлајн аукциската куќа „Sotheby’s“ за 147.000 евра, сума 20 пати поголема од таа што била предвидена.

Очилата на продажба ги ставил Алан Херинг, некогашен возач на Ринго Стар и Џорџ Харисон, двајцата од бендот „Биталси“.

Херинг раскажал дека ги возел тројцата во еден ден во 1968 година, а кога Џон излегол од автомобилот, забележал дека оставил очила за сонце на предните седишта и тоа делумно скршени.

– Го прашав Џон дали сака да ги поправам, а тој ми кажа: „Не го губи времето, тие се само поради стилот“ – кажал некогашниот возач кој очилата воопшто не ги поправил.

– Не ги поправив никогаш, ги оставив такви какви што беа, како што ги остави Џон – открил тој.

Прочитај повеќе

Зошто храната што „крцка“ ни е повкусна?

Слободен печат

Емотивна песна на Тајзи: „Сине мој те чека многу пот и борба, многу ку*ви и дрога“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Славните дами кои воодушевиле со своите фустани на венчавките! (ФОТО)

Слободен печат

Пејачката Милица Тодоровиќ откри дека имала секс со Петар пред да дојдат во емисија (ВИДЕО)

Слободен печат

Пакистанскиот Хулк бара жена, но мора да има барем 100 килограми! (ВИДЕО)

Слободен печат

Синот на Памела Андерсон ја даде првата изјава за свршувачката на мајка му со 22 години повозрасниот маж!

Слободен печат

Остави Коментар

eight − 1 =

Прочитај повеќе

Роберт Де Ниро: Како тинејџер бил член на италијанска банда, а подоцна се прославила со улогите на мафијаш

Слободен печат

Проклетство, болест, несреќа: Пет култни филмови кои можеле да не бидат снимени! (ВИДЕО)

Слободен печат

Гледачите уверени дека водителката испуштила гасови – Не се обиде ни да го сокрие тоа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Почина легендарниот комичар Тери Џонс од „Монти Пајтон“

Слободен печат

СЕ ПОРОДИ СЕКА АЛЕКСИЌ: Пејачката му го даде името на синот по крстителот на Исус Христос! (ФОТО)

Слободен печат

По овој лик од серијата „Сексот и градот” сите лудувавме – Денес има 48 години и изгледа како милион долари! (ФОТО)

Слободен печат