3.4 C
Скопје

И Ганка му пиша на Заев: Арам да ти е воздухот македонски што го дишеш!

Поранешната министерка за култура Ганка Цветанова реагираште на ставовите кои  премиерот Зоран Заев ги изнесе во неговото вчерашно интервју за бугарската агенција БГНЕС.

“Не постои збор што може да го опише националниот срам манифестиран во ликот и делото на Зоран Заев. Арам да ти е воздухот македонски што го дишеш“ – напиша таа!

Пендаровски: Реални шанси за договор со Бугарија не постојат

Прочитајте и...  Ја искина царската заповед за мачење на христијаните - денеска се празнува големиот маченик

Поврзани вести

Израел собори дрон од Либан

Слободен печат

Најпосакуваната професија на пазарот: Колку заработуваат ИТ експертите?

Слободен печат

ЛГ планира да го напушти производството на паметни телефони

Слободен печат

Симболична забрана на нуклеарни арсенали, без велесилите со атомски бомби

Митко Билјаноски

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје, има и повредени

Слободен печат

Руски научник открива: Еве колку време после вакцинацијата е потребно да се развие имунитет

Слободен печат

Остави Коментар