4 C
Скопје

Хороскопски знаци на кои ќе им се насмевне љубовта во месец февруари

Вториот месец од оваа година на некои луѓе може да им го промени љубовниот живот. После студениот јануари кој беше студен и кога станува збор за љубовта, на некои хороскопски знаци ова ќе им биде многу романтичен февруари.

ЛАВ

Сите жени родени во знакот на Лав, кои се уште не се во врска, овој месец ќе се заинтересираат за два потполно различни типа на мажи. Кај едниот ќе им се допадне изгледот, а кај другиот шармот. Пред нив ќе биде тешка задача да го изберат вистинскиот партнер. После колебањето тие сепак ќе го послушаат срцето.

Можно е да се појави љубомора поради личност која секојдневно поминува време со вашиот партнер. Најпаметно е да поразговарате со нега, а после разјаснување на ситуацијата, вториот дел од месецот ќе го поминете без љубовни грижи.

Прочитајте и...  7 типа на болка во градите, кои никако не треба да се игнорираат

 

ВАГА

Дали се уште го барате својот партнер? Сега е вистинската можност и да го пронајдете. Доколку во вашиот живот постои некој кој ви се допаѓа, овој месец ќе имате шанса да си пријдете. Ве очекува вистинска холивудска љубовна приказна каде ќе делува како целиот свет да се врти околу вас и вашиот партнер.

Сите Ваги кои моментално се во врска можно е да почувствуваат заситеност од партнерот. Доколку се почувствувате така замолете го партнерот да поминете некое време одвоено.

ВОДОЛИЈА

Доколку немате партнер време е да се обидете да го најдете онлајн. Онлајн познанствата можат да бидат магични и мистериозни. Веројатно ќе повикате еден привлечен странец во својот живот кој ќе ве заинтригира. Од тоа може да прерасне сериозна врска.

Прочитајте и...  „Deep Nostalgia“: Нова технологија претвора стари фотографии во анимација

Доколку сте во врска, овој месец ќе биде мирен. Доста време ќе поминувате заедно со што ќе го разбудите и својот однос и ќе ги зајакнете емоциите. Не заборавајте да посветите малку време и на себе.

Поврзани вести

„Се чувствував виновен и длабоко посрамотен“: Ентони Хопкинс призна зошто му се препуштил на алкохолот

Слободен печат

ВИДЕО | Сон на секој што чува домашно милениче и нема двор: Лола е куче што користи нокшир!

Слободен печат

Лесно влегуваат во долгови и не знаат за доста: Овие 5 хороскопски знаци се најголемите трошаџии

Слободен печат

ФОТО | Ги извлекле нивните среќни броеви на лотарија за „џек – пот“, а Рејчел и Лиам не го уплатиле добитното ливче!

Слободен печат

Богатата наследничка во долгови: Тамара во 2020 година загубила милиони!

Слободен печат

ФОТО: Максимализам, новиот популарен тренд во уредување на домот

Слободен печат

Остави Коментар