Филипче: Детектирани се пропусти при третманот кај починатата пациентка од Струга, ќе следат санкции (ВИДЕО)

Во Охридската болница се заврши увидот на Државниот, санитарен и здравствен инспекторат, детектирани се пропусти во третманот на пациентката која почина изминатиов викенд, рече министерот за здравство, Венко Филипче.

– Ќе се преземат соодветни мерки за сите кои биле вклучени во тој процес. Таму новиот директор ја реорганизира работата во однос на пристапот, во однос на сместувањето, што како пропуст било детектирано, по што следеше смена на директорот на Охридската болница- рече Филипче.

Прочитајте и...  Еспер ја промени одлуката: Војската останува во Вашингтон

Прочитај повеќе

Куомо до демонстрантите: Тестирајте се на коронавирус, тоа е граѓанска должност

Слободен печат

Белата куќа: Единствено Трамп има право да се повика на Законот за бунт

Слободен печат

Eрдоган ја зголеми поддршката за либиската Влада

Слободен печат

Сите во своите домови, започна 80-часовниот карантин

Слободен печат

Вашингтон тајмс: Антифа со месеци подготвувала бунт против властите во САД

Слободен печат

СЗО го промени ставот: Mасовните собири не се само рекреативни настани, туку значително влијаат на менталното и физичко здравје

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ослободен Американецот кој две години беше во затвор во Иран

Марина Дамческа

Уште едно убиство во САД: Полицаец уби демонстрант со пет куршуми

Слободен печат

Граѓани во Тирана, Драч и Валона излегоа на протестен марш против сексуалното насилство

МИА Агенција

Захарова предупредува: САД подготвуваат незаконска инвазија на Венецуела

Слободен печат

Д-р Даниловски: Собиранка е собиранка, во затворенo ризикот е поголем отколку на отворено

Слободен печат

ЦДЦ: Ковид-19 и сезонскиот грип ќе бидат големо оптоварување за здравствениот систем на САД

Слободен печат