Еурофарм Пелистер го промовираше новото засилување Филип Кузмановски

Тренерот на Еурофарм Пелистер Бранислав Ангеловски (лево) со Филип Кузмановски (десно)/фото: РК Еурофарм Пелистер

Како што објавија од македонскиот ракометен шампион Еурофарм Пелистер враќање дома на Филип Кузмановски е прекрасна вест за клубот и градот Битола.

Македонскиот репрезентативец Кузмановски денеска официјално беше претставен како нов ракометар на Еурофарм Пелистер.

Тој позираше во зелено-белиот дрес со број „18“, во друштво на спортскиот директор и тренер на екипата, Бранислав Ангеловски.

Кузмановски пред медиумите, партнерите, спонзорите и пријателите на клубот го изрази задоволството од враќањето во својот матичен клуб.

Клубот го пријави 27-годишниот бек за натпреварите во Лигата на шампионите и негово деби се очекува в среда против ПИК Сегед во салата „Боро Чурлевски“.

Инаку Кузмановски во тимот доаѓа од Германија каде ги бранеше боите на Вецлар, а претходно и на Магдебург и Хановер-Бургдорф.

Започна продажбата на билетите за натпреварот Еурофарм Пелистер – Пик Сегед (Среда, 18:45)

Билетите се пуштени во продажба:
– https://kartieurofarm.mk/
– Димпо ТОБАКО

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот