ЕКСПЛОЗИЈА ВО БЕЛГРАД: Гори сплав на кејот на Сава

Опожарен е еден од сплавовите на кејот на Сава во Нов Белград, откако претходно се слушнала и експлозија, јавуваат српските медиуми.

Според првичните информации, засега нема повредени, пожарот се проширил и на соседниот сплав.

-На терем има девет противпожарни возила. Гаснењето на пожарот е во тек. Засега знаеме дека нема повредени, велат од српското МВР, пренесува Блиц.

 

 

Прочитајте и...  Спасовски со порака до здравствените работници: Чувајте се себеси, за да може да не чувате и нас

Прочитај повеќе

Војската на САД тврди дека го убила лидерот на групата Ал Шабаб

МИА Агенција

Мнучин: Потребни се уште 250 милијарди долари кредити за малиот бизнис

МИА Агенција

Повеќе од четири милијарди лица во карантин во околу 100 земји во светот

МИА Агенција

МРТВ ќе емитува 4 нови телевизиски канали, еден посветен на децата

Слободен печат

Продолжува проклетството на Кендиеви: Пронајдено телото на внуката на Кенеди, се трага по нејзиниот 8-годишен син (ВИДЕО)

Слободен печат

Помпео уште еднаш и честита на нашата држава за влезот во НАТО

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Продолжени роковите за барања на правото за остварување на пензиско и инвалидско осигурување

Слободен печат

Советник на Трамп предупредил за опасноста од коронавирус уште во јануари

МИА Агенција

StopKorona! – мобилна апликација за справување со Ковид-19

Слободен печат

Бајден: Претседателските избори во САД мора да се одржат на 3 ноември

МИА Агенција

Неискористениот годишен одмор за вработените во јавниот сектор кои се ослободени од работа се смета за искористен

Слободен печат

Со Уредба ограничена исплатата на додатоци и надоместоци на вработените во државните органи

Слободен печат