Еди Марфи ја доби првата ЕМИ награда во кариерата: Актерот се враќа на сцената! (ВИДЕО)

Славниот актер Еди Марфи ја доби својата прва Еми награда во кариерата.

Овој пат, тој беше номиниран за гостин актер за неговата изведба во „Saturday Night Live“.

Според ТМЗ, Марфи е многу благодарен, пред сè на Академијата за посочениот дел.

Добрата вест е што актерот најави враќање на сцената и повеќе комедии. Ова беа и претходни планови кои, сепак, беа одложени поради пандемијата од коронавирусот.

Прочитајте и...  Ноќ на чиста магија: Што им носи Сината Месечина на хороскопските знаци?

Поврзани вести

Популарната серија „Animaniacs“ се враќа на малите екрани: Стивен Спилберг ги зафаќа актуелните теми во општеството (ВИДЕО)

Слободен Печат

Хју Грант и Никол Кидман во „Слом“

Слободен печат

Лекување заразени со ковид-19 со крвна плазма од оздравени е од мала корист

Слободен печат

Кои хороскопски знаци најтешко кажуваат: „Те сакам“

Слободен печат

Погледнете ги неверојатните уметнички дела на ова талентирано момче! (ВИДЕО)

Слободен Печат

ВИДЕО: Звучи како љубовна песна, но инспирирана е од хорор сцени од концентрационен логор: Морничавата позадина на легендарниот хит

Слободен печат

Остави Коментар