Дваесет и еден вработен во болница во Загреб позитивни на ковид-19

Во клиничката болница „Меркур“ во Загреб е регистриран 21 позитивен резултат на ковид-19 меѓу вработените, а 84 се во самоизолација.

Двајца хирурзи за трансплантација се позитивни на ковид-19, но што се однесува до трансплантациите, нема одложување, јави ХТВ. Три мајки во самоизолација чекаат за породување, пренесува Хина.

Поради контакт со позитивни здравствени работници, 10 пациенти се наоѓаат во самоизолација во болницата.

Прочитајте и...  Повеќе од 1.300 луѓе биле погрешно информирани дека се позитивни на ковид-19

Поврзани вести

Груби: Македонците треба да го поддржат Заев

Слободен печат

Откриени и мапирани нови археолошки локалитети и поединечни наоди на источниот брег од Охридското Езеро

Слободен печат

Нови 1022 позитивни случаи на ковид-19 во земјава, починати се 41 лице

Слободен печат

Хрватска: Уапсен сопственик на ноќен клуб поради ширење на ковид-19

Слободен печат

Демонстрантите во Полска не се откажуваат од барањето за измена на Законот за абортус

Слободен печат

Семејното насилство во Грција: Насилниците ретко одат во затвор

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian