ДОСЕГА НЕВИДЕНО ВИДЕО ОД ТРАГЕДИЈАТА ВО ЏЕНОВА: Камиони и автомобили летаат право во смрт! (ВИДЕО) - Слободен печат

ДОСЕГА НЕВИДЕНО ВИДЕО ОД ТРАГЕДИЈАТА ВО ЏЕНОВА: Камиони и автомобили летаат право во смрт! (ВИДЕО)

Денес е објавено досега невидено видео од мостот Моранди во Џенова, кој се сруши во август минатата година.

Станува збор за снимка од безбедносните камери на компанијата Ферометал, која е објавена откако обвинителството ја зеде во предвид меѓу документите од вториот круг на истрагата.

Во несреќата при рушењето на мостот загинаа 43 луѓе, меѓу кои имаше и деца.

Мостот се сруши при невреме, а некои 30 до 35 коли и три камиони паднаа од висина од 45 метри. Беше главен сообраќаен правец во градот поврзувајќи ги патиштата кои одат кон Франција и Милано. И натаму се истражува зошто се срушил и кој е виновен.

Прочитај повеќе

Пратениците ќе расправаат за Законот за заштита и спречување од дискриминација

Слободен печат

Трамп ќе го објави долгоочекуваниот мировниот план за Блискиот Исток 

Слободен печат

Тет-а-тет средба на Пендаровски и Шарл Мишел

Слободен печат

Северна Македонија 30. членка на НАТО пред изборите во април

Слободен печат

Кина гради огромен стационар за болни од корона вирусот

Слободен печат

Пронајдени 23 мигранти во камион ладилник во Белгија

Слободен печат

Остави Коментар

3 − 2 =

Прочитај повеќе

Харадинај: Ако Србија го признае Косово ќе ја укинам царината

Слободен печат

Патниците се смрзнуваaт во возовите

Весна Дамчевска

Стратегија против постојаната ерупција на корупцијата

Соња Христовска Угриновска

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денес?

Слободен печат

Стотици мигранти влегоа во Мексико, следна дестинација – САД

Слободен Печат

ПОЛСКИТЕ ПРАТЕНИЦИ ИЗГЛАСАА: Судиите кои ќе ги критикуваат одлуките на власта може да останат без работа

Слободен Печат