ДОСЕГА НЕВИДЕНО ВИДЕО ОД ТРАГЕДИЈАТА ВО ЏЕНОВА: Камиони и автомобили летаат право во смрт! (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиПланета

ДОСЕГА НЕВИДЕНО ВИДЕО ОД ТРАГЕДИЈАТА ВО ЏЕНОВА: Камиони и автомобили летаат право во смрт! (ВИДЕО)

Во несреќата при рушењето на мостот загинаа 43 луѓе, меѓу кои имаше и деца.

Денес е објавено досега невидено видео од мостот Моранди во Џенова, кој се сруши во август минатата година.

Станува збор за снимка од безбедносните камери на компанијата Ферометал, која е објавена откако обвинителството ја зеде во предвид меѓу документите од вториот круг на истрагата.

Во несреќата при рушењето на мостот загинаа 43 луѓе, меѓу кои имаше и деца.

Мостот се сруши при невреме, а некои 30 до 35 коли и три камиони паднаа од висина од 45 метри. Беше главен сообраќаен правец во градот поврзувајќи ги патиштата кои одат кон Франција и Милано. И натаму се истражува зошто се срушил и кој е виновен.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close