Дибиров: Дојдојме по титулата

Крилото на Вардар, Тимур Дибиров  пред утрешното полуфинале во СЕХА лигата против домаќинот Брест Мешков, изјави дека „црвено-црните” веќе се навикнати на вакви средби. Вардар на завршниот турнир во Брест доаѓа како бранител на трофејот од минатата година кој го освои пред своите гледачи со 26:24 го победи Загреб во финалето.

– Не чувствуваме притисок бидејќи веќе навикнавме да играме вакви средби и тоа во континуитет. Секоја година сме на Ф4 и сакаме да ја освоиме СЕХА. Имаме респект кон Мешков, домаќинот има предност бидејќи игра пред своите гледачи. Ќе биде тешко, Брест има предност, но ние сме Вардар – вели Дибиров.

Прочитајте и...  Камила Џорџи: Тениска убавица која мами воздишки и ги празни паричниците (ФОТО)

Поврзани вести

Ѓоковиќ е ментално посилен од Надал и Федерер

Слободен печат

Лајпциг го загуби дербито во Менхенгладбах и ја загуби лидерската позиција (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија пред пласман во футсал квалификациите за ЕП, Англија ги откажа бараж натпреварите

Слободен печат

Брозовиќ и Перишиќ го спасија Интер од срам на „Џузепе Меаца“(ВИДЕО)

Слободен печат

Жота го спаси Ливепул

Слободен печат

Академија ФМП го изненади Куманово на стартот од првенството

Слободен печат

Остави Коментар