ДА ТИ ЗАЛЕДИ КРВТА: Погледнете колку траеше страшниот земјотрес во Албанија (ВИДЕО)

На 26 ноември, Драч и околината беа погодени од страшен земјотрес од 6.4 степени според Рихтеровата скала, од кој 52 лица го загубија животот, стотици се повредени и илјадници луѓе останаа без покрив над главата.

Некои од зградите целосно се уништени и треба од ново да се изградат. Во медиумите имаше многу видеа од страшниот момент, но едно од нив се издвојува.

Во видеото кое е поставено на социјалната мрежа Фејсбук, е снимен буквално целиот земјотрес, од почетокот, па се до самиот крајот.

https://www.facebook.com/watch/?v=2548525688593652

Прочитајте и...  Одлуката за враќање на работа од 1 јуни не важи за родителите со деца до 10 години и хоронично болните

Прочитај повеќе

Ваучер од 6 илјади денари за летување во Македонија може да добијат повеќе членови на исто семејство

Слободен печат

САД надмина 100 илјади жртви од коронавирусот

Слободен печат

Филипче: Имаме помала стапка на смртност од Грција и од Словенија

Слободен печат

Еден од платените убијци кои пукаа во црногорскиот мафијаш во Киев имал македонски пасош (ВИДЕО)

Слободен печат

Лошото време може да го одложи стартот на ракетата на „СпејсИкс” со американски астронаути

Слободен печат

Вашингтон формално заклучи дека Хонгконг не ја задржал автономијата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Заев апелира мерките да се почитуваат без исклучок

Слободен печат

Борел: Единствено дијалогот на ЕУ гарантира европска иднина на Србија и на Косово

Слободен печат

Терминот во кој што може сигурно да се очекува отворање на градинките е 15 јуни

Слободен печат

Се чека дури 14 дена за испорака: Календар со нацисти предизвика бес ширум светот!

Слободен печат

Путин за епидемијата во Москва: Спречен најтешкиот можен исход, наредните денови ублажување на мерките

Слободен печат

Зибери: Има заразени во речиси сите скопски општини, сите се поврзани со некој претходно дијагностициран

Слободен печат