14 C
Скопје

Категорија: Спорт

Спорт Фудбал

Комити: За нас секогаш ќе биде „Градски стадион“

Слободен печат
Навивачката група „Комити“ реагираше со соопштение на својата фејсбук страна, веднаш откако Владата денеска и официјално ја преименува арената „Филип Втори“ во национална арена „Тоше...
Останатo Спорт

Егоров освои бронзен медал на ЕП во борење

Слободен печат
Владимир Егоров освои бронзен медал на Европското првенство кое се одржува во Букурешт, Романија. Тој во категоријата до 57 килограми во борбата за третото место...
Спорт Фудбал

Јувентус без клучен играч на гостувањето во Амстердам

Слободен печат
Капитенот на Јувентус, Џорџо Киелини не се најде во групата на тимот за гостувањето на Ајакс во првиот четвртфинален натпревар во Лигата на шампиони. Дефанзивецот...
Останатo Спорт

Два државни рекорди на Миа Блажевска

Слободен печат
Најперспективната македонска пливачка, Миа Блажевска Еминова постави два државни рекорди, во кадетска и младинска конкуренција на пливачкиот митинг кој изминатиот викенд се одржа во Белград,...
Кошарка Спорт

Играчите го кажаа своето, Џордан најдобар кошаркар во историјата, Харден МВП на сезоната

Слободен печат
Мајкл Џордан е најдобриот кошаркар во историјата на НБА лигата сметаат актуелните играчи. Околу 30 новинари направија анонимна анкета на 127 НБА кошаркари кои одговараа...
Кошарка Спорт

Во Либија е хаос, го бомбардираа аеродромот, нема странски новинари, што е лошо…

Слободен печат
Жељко Павличевиќ, 68-годишниот кошаркарски тренер, кој со Цибона и со Југопластика Сплит беше европски првак во 1986, односно 1991 година, стравува за сопствениот живот бидејќи...
Спорт Фудбал

Хаос во БиХ, хулигани крвнички тепаа судија (ВИДЕО)

Слободен печат
Натпреварот помеѓу Полет од Паланка и Омазиќ во регионалната трета лига на БиХ ќе остане запаметена по немилите сцени каде што најлошо помина судијата Хусеин...
Останатo Спорт

Ежени Бушар го остава рекетот и оди во светот на модата

Слободен печат
Една од најубавите и најатрактивни спортистки на светот, Ежени Бушар, размислува на 25 години да се откаже од тениската кариера и да се посвети на...
Кошарка Спорт

Вирџинија со пресврт дојде до првата титула во НЦАА лигата (ВИДЕО)

Слободен печат
Вирџинија кавалирс за прв пат во историјата ја освои титулата во универзитетската НЦАА-лига откако во финалето на завршниот турнир во Минеаполис беа подобри од Тексас...
Останатo Спорт

Крадци и украдоа 300 медали на српска пливачка

Слободен печат
Најдобрата српска пливачка, Наѓа Хигл во текот на минатиот викенд остана без сите медали кои ги освои во кариерата. Имено крадци од гаражата на зградата...