Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Работнички е фантастичен во вториот дел од сезоната, го однесе Вардар на плус 11

Слободен печат
Екипата на Работнички игра фантастично во вториот дел од сезоната и во петте кола има четири победи и само едно реми притоа освојувајќи 16 од...
Спорт Фудбал

Германски фудбалер заразен со коронавирус

Слободен печат
Станува збор за фудбалер на Хановер, Тимо Уберс, а клубот тврди дека играчот немал контакт со соиграчите. Hannover’s Timo Hübers tested positive for the Coronacirus...
Спорт Фудбал

Фудбалерите на Рома не добија дозвола да слетаат во Севиља

Слободен печат
УЕФА мораше да донесе одлука да се одложи натпреварот помеѓу Севиља и Рома бидејќи фудбалерите на италијанскиот тим не беа во можност да допатуваат во...
Спорт Фудбал

Синдикатот на фудбалери на Македонија бара прекин на домашното првенство

Слободен печат
Синдикатот на фудбалери на Македонија побара од ФФМ на две недели да ги суспендира сите фудбалски активности се додека траат строгите мерки за заштита од...
Спорт Фудбал

Јувентус си најде нов напаѓач за 150 милиони евра

Слободен печат
Според „Тутоспорт“ управата на Јувентус сака да ангажира напаѓач кој има слични карактеристики како фудбалерот на Реал Мадрид, Карим Бензема, за да може првата ѕвезда...
Спорт Фудбал

ФФМ и официјално побара одложување на натпреварот Македонија – Косово

Слободен печат
Во дописот до УЕФА, покрај проблемот со гледачите (забрана од македонската Влада за присуство на публика), ФФМ го потенцира проблемот со пристигнувањето на фудбалерите од...
Спорт Фудбал

Одложени и јужноамериканските квалификации за СП 2022

Слободен печат
Според перуанскиот весник „Ла Република“, натпреварите во квалификациите во Јужна Америка за пласман на Мундијалот 2022 година се одложени. Првите две кола од јужноамериканските квалификации...
Спорт Фудбал

ПРЕСВРТ: Пол Погба останува во Јунајтед?!

Слободен печат
Пол Погба денеска е главна спортска вест во Англија, по серијата одлични резултати на Манчестер јунајтед во последно време, тој се премисли и ќе остане...
Спорт Фудбал

Новинар го теши Мурињо по елиминацијата (ВИДЕО)

Слободен печат
Тотенхем го заврши настапот во Лигата на шампионите по поразот од Лајпциг и во вториот натпревар и тоа со 3:0, со што проблемите на менаџерот...
Спорт Фудбал

Виси натпреварот од ЛЕ: Нека не исфрлат од натпреварувањето, ама ние во Италија не одиме

Слободен печат
Сепак, одигрувањето на натпреварот е под голем знак прашалник поради епидемијата на коронавирусот во Италија, и најавата на шпанскиот тим дека нема да оди во...