БРАВО МОМЦИ: Надежите во Подгорица ја урнаа Црна Гора! (ВИДЕО)

Македонската млада У21 фудбалска репрезентација славеше и во вториот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство 2021 овојпат на гостувањето во Подгорица со 1:2 против Црна Гора.

Сите голови на „ДГ арена“ беа реализирани во текот на првото полувреме, прво поведоа Црногорците со голот на Скендеровиќ после асистенцијата на Крстовиќ во 10 минута од средбата.

Само четири минути подоцна прекрасно од слободен удар реализираше Атанасов во 14 минута за израмнување.

Истиот играч кој на клупски план ги брани боите на турскиот клуб Бурсаспор од пенал го постави конечниот епилог во 33 минута.

Дали селекторот Благоја Милевски крои уште една историска генерација после онаа првата во 2017 година што ќе успее да обезбеди пласман на Европско првенство, останува да се види, сепак пред нашите надежи остануваат да се одиграат уште осум натпревари до крајот на квалификацискиот циклус.

Прочитајте и...  КОЧАНИ: Протест во вонредна состојба, без маски и дистанца?! (ВИДЕО)

Во рамките од квалификациската група „6“ моментно води нашата селекција со шест бодови, а својот нареден трет меч од квалификациите ќе го има во Скопје на ФФМ Тренинг центарот „Петар Милошевски“ на 15 октомври против Казахстан од 14.30 часот.

Прочитај повеќе

Аргентинец доаѓа во РК Вардар?

Слободен печат

Баерн има неверојатна генерација, со Сане и Хаверц ќе владее во Европа

Слободен печат

Во новата рунда на тестирања во Премиер лигата без позитивни на корона

Слободен печат

Баерн гази во Бундеслигата, Левандовски руши рекорди (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ ја откри тајната во исхраната, појадокот мора да ја има оваа намирница

Слободен печат

НФЛ играч помина повеќе време во затвор за убиство на куче отколку сите полицајци кои убија дури 493 Афроамериканци

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Познат датумот кога стартува и Формула 1

Слободен печат

Шалке продолжува да тоне во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Специјална честитка за 40. роденден на Џерард од Ливерпул (ВИДЕО)

Слободен печат

Имаа се, пари, слава па останаа без ништо: НБА ѕвезди кои банкротираа

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНО: Фудбалерите на Салцбург и при прослава на триумфот во Купот држат растојание (ВИДЕО)

Слободен печат

ПСЖ продолжува да се расфрла со пари во време на криза, нова желба Милинковиќ-Савиќ

Слободен печат