Бил Клинтон го помножи со нула Еди Рама

На одбележувањето на 20 годишнината од влегувањето на силите на НАТО во Косово, плоштадот во Приштина беше преполн со луѓе, јавува Газета експрес. На церемонијата присуствуваа и лидерите од соседна Албанија.

„Еден до друг седеа премиерот Еди Рама и претседателот на Албанија Илир Мета. Кога поранешниот американски претседател Бил Клинтон го заврши својот говор, тој отиде до местото каде сите го чекаа станати на нозе, меѓу кои и Рама и Мета. Но, тоа што е забележливо беше тоталното игнорирање што поранешниот американски претседател му го направи на Еди Рама, не давајќи му ја раката по неговиот говор“, пишува Експрес.

Откако претседателот Клинтон го заврши својот говор, тој им ја испружи раката на Кадри Весели, кој беше до Еди Рама, на Илир Мета, Хашим Тачи и Рамуш Харадинај.

Прочитајте и...  Чулев: СВР Охрид работи на идентификација на лицата кои учествуваа на Литијата и се поднесуваат соодветни кривични пријави

Прочитај повеќе

Поднесена кривична пријава против разрешениот реис Сулејман Реџепи

Слободен печат

Мрачна прогноза на СЗО: Коронавирусот стигнува повторно на есен

Слободен печат

Димитров ја поздрави лидерската улога на Франција за заживување на европската агенда

Слободен печат

САД распишаа награда од три милиони долари за апсење на пропагандистот на ИД

МИА Агенција

Голема потрага по нацистичко богатство: Во Полска скриено злато вредно 1,25 милијарди фунти

Слободен печат

Осуденикот Нинџа ја шокираше јавноста- ослабе до непрепознатливост (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Полицијата го приведе на испрашување премиерот на Федерацијата БиХ

Слободен печат

Во Велика Британија нови 377 смртни случаи од ковид-19 за 24 часа

Слободен печат

И Бил Клинтон го посетувал „Островот на оргиите“: Поранешен соработник на Епстајн тврди дека познати личности доаѓале

Слободен печат

Судир на мигранти во БиХ, двајца убиени, повеќе повредени

Слободен печат

Муцунски: За одредување датум за избори потребен е целосен консензус

Слободен печат

ЕП истражување: Жителите на пет земји најмногу пријавиле финансиски проблеми за време на пандемијата

МИА Агенција