2 C
Скопје

Без вода жителите од ул. „Босна и Херцеговина”

ЈП „Водовод и канализација” – Скопје информира дека денеска, поради поставување на регулатор на Ф-150 миолиметри на улица „Босна и Херцеговина” бб, без вода ќе бидат корисниците од таа улица.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:15 часот до завршување на активностите.

Прочитајте и...  Професорка прочитала најмногу книги од гевгелиската библиотека

Поврзани вести

Граѓански организации ја поддржуваат концепцијата за реформите во основното образование зошто ги одразува вредностите за кои се залагаат и тие

Слободен печат

Адем Авзиу нов генерален директор на „ЕЛЕМ ТУРС”

Слободен печат

Зелено сценарио во енергетиката со инвестиции, меѓусекторска соработка и јакнење на свеста

Маја Терзиова

Песков: Продолжувањето на договорот СТАРТ е во интерес на Русија и САД, но и на целиот свет

Слободен печат

Многу сомнежи – дали новиот Омбудсман ќе ги штити правата на граѓаните

Лука Андреев

АСОМ: Предлог измените на Законот за игри на среќа се противправни на веќе издадените лиценци

Маја Терзиова

Остави Коментар