19.8 C
Скопје

Без вода дел од Керамидница

Поради дефект на приклучна цевка на улица 520 број 15 во скопската населба Керамидница, денеска прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците од оваа улица, соопшти ЈП Водовод и Канализација – Скопје.

– Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 8.30 часот, па сѐ до завршување со активностите, информираат од градски водовод.

Поврзани вести

Лукаревска: Наша единствена алтернатива е ЕУ

Слободен печат

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Филипче од Штип: Покажавме дека за нас зборот е збор, го имаме најдоброто за секоја општина

Слободен печат

Ексцентричен тајкун, креатор на најпознатата антивирусна програма, пронајден мртов неколку часа по одлуката за екстрадиција

Слободен печат

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Слободен печат

Заев за новите проекти: Се воведува еколошка такса, ќе се инвестира во обновливи извори

Слободен печат

Остави Коментар