Атлетико во проблеми пред ЛШ: Двајца позитивни на коронавирус!

Атлетико Мадрид е во проблеми пред четвртфиналниот натпревар од Лигата на шампионите против Лајпциг.

Шпанскиот фудбалски клуб потврди два позитивни случаи на коронавирус во своите редови непосредно пред новиот меч во ЛШ.

Не е познато дали заразени се играчи или членови на стручниот штаб, откако клубот таа информација не сакаше да ја соопшти.

За четири дена, односно на 13 август во Лисабон екипата на Атлетико ќе ги одмери силите против Лајпциг за пласман во полуфиналето.

Сега е главно прашање дали ова ќе влијае на одигрување на натпреварот.

Прочитајте и...  Проблеми за Премиер лигата, десет случаи на коронавирус

Прочитај повеќе

УЕФА ја следи ситуацијата во Ерменија, Црвена звезда ќе игра во Ереван!

Слободен печат

Куп: Вардар за четвртфинале против Академија Пандев

Слободен печат

Рома е фаворит за потписот на „кралскиот“ напаѓач“!?

Слободен печат

Коронавирусот го одложува новиот меч на Џенова и Пандев!?

Слободен печат

Металург по швајцарски „билет“ за влез во групите на Лига Европа!

Слободен печат

Сензација на „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ со „полесен“ пат до финалето!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Имаше шампионски амбиции во НБА лигата, но на крајот доби отказ!

Слободен печат

Тампа Беј по вторпат го освои Стенли купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул со пресврт го совлада Арсенал, Жота дебитираше со гол

Слободен печат

Корона криза во Серија А, дури 14 члена на тимот на Пандев се позитивни

Слободен печат

Проблеми за Премиер лигата, десет случаи на коронавирус

Слободен печат

Ансу Фати: Го живеам својот сон, играм со Меси

Слободен печат