-6 C
Скопје

Аргентина го надмина бројот од еден милион заразени со коронавирус

Бројот на лица заразени со новиот коронавирус во Аргентина надмина еден милион.

Во изминатите 24 часа, бројот на потврдени нови случаи на инфекција со коронавирусот во таа држава е 12.982, со што вкупниот број на заразени од почетокот на пандемијата достигна 1.002.662.

Со тоа, Аргентина стана петтата земја во светот што ја премина границата од милион заразени, по САД, Бразил, Индија и Русија.

Прочитајте и...  ВМРО-ДПМНЕ: Ако не каже Заев за што тајно преговара во Софија следи блокада на Владата и МНР

Поврзани вести

Иако доцна, сепак МЗ ја објави статистиката: Регистрирани 336 нови случаи, починаа 32 лица

Слободен печат

Изостана денешната ковид- статистика

Слободен печат

ВИДЕО | Трамп: Не се борам за себе, туку за 74 милиони луѓе кои гласаа за мене

Слободен печат

Опозицијата ја бара дневната статистика на заболени од ковид-19

Слободен печат

ВИДЕО: Отворено едно од најголемите лизгалишта во Европа

Слободен печат

Уште еден град во Србија прогласи вонредна состојба

Слободен печат

Остави Коментар