Актерката Селма Хајек денес полни 54 години: Изгледа подобро од кога било (ФОТО)

Селма Хајек наполни 54 години. Актерката годинава реши да го прослави својот роденден во костим за капење и на Инстаграм објави фотографија на која ја истакна својата витка фигура.

„Погодете ќе наполни 54 години утре“, напиша Селма вчера споделувајќи фотографијата на која позира во едноделен костим за капење кој го закити со марама и гламурозни очила и шешир.

Иако е во шестата деценија, Селма изгледа фантастично и го негува здравиот начин на живот.

„Некои луѓе развиваат навика да тренираат наутро, јас не успеав во тоа“, призна таа за списанието „Пипл“.

Затоа таа работи на своите мускули во текот на целиот ден, претежно вежбајќи јога.

Фото: Инстаграм

„Дури и кога ги миете забите, работете со вашите мускули“, потенцира актерката.

Покрај тоа, Селма тренира пет до седум пати на ден со различни форми на вежбање, од пилатес до ХИТ тренинзи.

Селма Хаек заигра, а Антонио Бандерас ѝ напиша: „Оле“! (ВИДЕО)

Прочитајте и...  Оливија Њутн Џон среќна што третпат го победи ракот ќе им помага на луѓето што се борат со болеста

Поврзани вести

Неколку работи кои среќните парови ги прават пред спиење

Слободно време

Ова се 4-те најљубоморни знаци во Зодијакот: Дали сте меѓу нив?

Слободен Печат

ФОТО: Мадона (62) прилепена за ограда се бакнува со своето момче (26)

Слободен печат

АНКЕТА: Кого избраа британците: Кејт Мидлтон го изгуби „тронот“!

Слободен Печат

Нови обвиненија против Рон Џереми, му се заканува казна од 330 години затвор

Слободен печат

4 кујнски апарати кои многу од нас не ги чистат, а се легло на бактерии: Кои се тие?

Слободен Печат

Остави Коментар