Ахмети веќе е во штабот во Мала Речица, се очекува обраќање на Османи

Седиштето на ДУИ во Мала Речица, Фото: Слободен печат

Во штабот во Мала Речица по завршувањето на изборниот молк се очекува со првични информации од изборниот ден да се обрати портпаролот на партијата, Бујар Османи.

Во партиското седиште веќе се присутни лидерот на ДУИ Али Ахмети и партиските функционери Артан Груби, Бујар Османи, Назим Буши и други.

Во Тетово, според податоците на ДИК, досега гласале вкупно 85.577 гласачи, односно излезноста е 41,30 посто.

 

 

Видео на денот