19.8 C
Скопје

Земјотрес со јачина од 6,4 степени ги „стресе“ Филипини

Земјотрес со интензитет од 6,4 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во централниот дел на Филипини, соопшти Американскиот геолошки завод.

Досега нема информации за евентуални човечки жртви или причинета материјална штета.

Филипини се наоѓа во пацифичкиот „огнен прстен” каде се чести земјотресите и вулканските ерупции.

Поврзани вести

Лукаревска: Наша единствена алтернатива е ЕУ

Слободен печат

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Филипче од Штип: Покажавме дека за нас зборот е збор, го имаме најдоброто за секоја општина

Слободен печат

Ексцентричен тајкун, креатор на најпознатата антивирусна програма, пронајден мртов неколку часа по одлуката за екстрадиција

Слободен печат

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Слободен печат

Заев за новите проекти: Се воведува еколошка такса, ќе се инвестира во обновливи извори

Слободен печат

Остави Коментар