Загрижувачка ситуацијата во Србија: Нови 383 случаи на коронавирус, 13 лица починаа

Во последните 24 часа во Србија на коронавирус се тестирани 9.183 лица, 383 биле позитивни, а починати се 13 лица, додека на респиратор се наоѓаат 177 пациенти.

Во Србија од утре на сила ќе бидат нови рестриктивни мерки со цел спречување на ширењето на коронавирусот.

На територијата на цела држава ќе биде задолжително носењето на маски во затворен простор, а во некои ситуации и на отворено. Исто така, ќе бидат забранети собири со повеќе од десет луѓе на отворено и на затворено, како и организирање на различни културни, спортски или политички манифестации.

Прочитајте и...  Бебе е третата жртва од поплавите на грчкиот остров Евија

Прочитај повеќе

Во Унгарија 43 нови случаи на коронавирус, нема починати

Слободен печат

Бразил: Над 3 милиони заразени од коронавирус и повеќе од 100.000 починати

Слободен печат

Тензии во Белорусија: Лукашенко ја напушти земјата и покрај победата, војската излегува на улиците (ВИДЕО)

Слободен печат

Ковид-19 ги одложи иселеничките средби во Делчевско

МИА Агенција

Автолитии од Бијело Поље до Бар: Колони автомобили на протест ширум Црна Гора

Слободен печат

Бил Гејтс со нова прогноза: Пандемијата за богатите ќе заврши до крајот на 2020 година, за останатите ќе потрае уште цела година

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Две семејства се тепаа пред Градска болница, интервенираше и полицијата (ВИДЕО)

Слободен печат

Директорката Сотирова Бухова во самоизолација поради контакт со заболен член од семејството

Слободен печат

Затворени гласачките места во Белорусија: Прелиминарните резултати ја покажуваат доминацијата на Лукашенко

Слободен печат

Повеќе од 5 милиони заразени од коронавирус во САД

Слободен печат

Кириакидес: Вакцината за коронавирус би можела да биде достапна до крајот на годината

Слободен печат

Во Бејрут втор ден насилни протести, пожар пред парламентот, демонстрантите се судрија со полицијата (ВИДЕО)

Слободен печат