18 C
Скопје

Заев и Спасовски во увид на реновираниот објект на ОВР Ресен

Премиерот Зоран Заев и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски  денеска ќе извршат увид на реновираниот објект на ОВР Ресен, информираат од Владата.

Заев и Спасовски ќе бидат придружувани од градоначалникот на Општина Ресен, Живко Гошаревски.

Поврзани вести

Во Германија од денеска ослободување од мерките за вакцинираните

МИА Агенција

Радев: Указ за привремена влада најрано во вторник

МИА Агенција

Бум на криптовалутите: Етериумот се доближува до 4.000 долари, биткоинот ја помина магичната граница

Слободен печат

РФМ: Начевски за зборовите „ќе те колам“ доби дисциплинска санкција!

Слободен печат

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 436 пациенти

МИА Агенција

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани девет пациенти

МИА Агенција

Остави Коментар