За два хороскопски знаци започнува среќен период: Искористете ја енергијата на полната месечина

парис бордоне хороскоп марс венера
Парис Бордоне, Марс и Венера, Фото: Викимедиа

Полната месечина во Јарец го осветли небото, а астролозите истакнуваат дека двата знака од Зодијакот ќе имаат неверојатна среќа. Оваа силна лунарна енергија ќе има мотивирачки ефект врз нив – поттикнувајќи ги да се развиваат и да ги искористат сите можности што ги нуди животот. Еве за кои хороскопски знаци станува збор.

Вага

Ве очекува среќа во кариерата, конечно ќе можете да уживате во плодовите од вашата напорна работа. Конечно ќе го добиете она за што долго сонувавте. Тоа може да биде унапредување, зголемување на платата или иницирање на нови проекти. Моќната енергија на полната месечина ќе отвори некои нови можности пред вас – не ги пропуштајте. Обрнете внимание на знаците, сигналите кои ви кажуваат во која насока да одите. Успешно ќе ги надминете сите пречки.

Што ќе ни донесе полната месечина во Јарец: Подгответе се за промени

Лав

Уште еден знак кој ќе напредува во кариерата од 13 јули е огнениот Лав. На работа ќе имате добра соработка со колегите, од некои од нив можете многу да научите. Ќе постигнете успех доколку работите во тим и ќе освојувате нови височини. За време на полната месечина во Јарец и една недела подоцна, ќе имате добри можности да планирате патување со саканата личност. Овој пат може позитивно да влијае на вашата врска – ќе се чувствувате како да сте на седмо небо. Можете да правите заеднички планови или да се одлучите за важен чекор во животот.

Видео на денот