Во среда целодневен штрајк на аеродромот во Приштина – Слободен печат
ВестиРегион

Во среда целодневен штрајк на аеродромот во Приштина

На 21 август најавен е целодневен штрајк на аеродромот во Приштина, соопштија од Независниот синдикат на вработените на тој аеродром.

Од друга страна, меѓународниот аеродром „Адем Јашари“ во Приштина соопшти дека и покрај најавениот штрајк на вработените сите летови меѓу 19 и 21 август ќе бидат реализирани.

Вработените на аеродромот денеска беа еден час во штрајк. За утре е најавен штрајк што ќе трае од 8 до 10 часот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close